SLF7032T-470MR67-2PF
Mfr.Part #:
SLF7032T-470MR67-2PF
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD,7.00mm×7.00mm×3.20mm SMD/SMT 47 µH 20 % 670 mA 240 mΩ
ParameterValue
Tolerance20 %
Height - Seated (Max)3.4 mm
Length7 mm
Width7 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Metric)7032
Composition(Kit Type)Wirewound
Height3.2 mm
Depth7.2 mm
Radiation HardeningNo
REACH SVHCUnknown
Current Rating670 mA
DC Resistance (DCR)240 mΩ
Test Frequency100 kHz
Military StandardNot
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
ShieldingShielded
Inductance47 µH
Core MaterialFerrite
RMS Current (Irms)670 mA
inductance tolerance20 %
Max DC Current670 mA
DC Current670 mA